Реакције на америчку женску гимнастику Злато је достојно њихових медаља

Садржина:

Сусрећући се и прелазећи сва очекивања, америчка женска екипа освојила је у уторак златну медаљу за такмичење свих екипа. Суперзвијезда Симоне Билес је утрла пут за другу узастопну олимпијску побједу тима, заједно са колегама Али Раисман, Габби Доуглас, Лаурие Хернандез и Мадисон Коциан. Реакције Твиттера на освајање златне гимнастике у америчким женама, међутим, заслужују своје медаље.

Ово је први пут да амерички гимнастички тим осваја златне медаље. Коначни резултат екипе од 184.897 био је више од осам поена више од руских сребрних медаља - заиста огромна маргина. Сматра се практично беспријекорним, наступи који су допринијели невјеројатно високом резултату показују да велике ствари долазе у финалу појединачних алл-ароунд-ова, који ће се одржати у четвртак, 11. аугуста. Билес и капетан екипе Раисман, који су освојили први и други у квалификацијама, представљат ће САД. Треће место освојио је Даглас, али олимпијска правила забрањују тимовима да имају више од два гимнастичара у појединачном финалу. Иако је Доугласов резултат био скоро два бода већи од четвртог мјеста, Бразилац Ребеца Андраде, изгледа да смо за сада видјели посљедњи Доуглас.

Али натраг на славље!

Названа "Финал Фиве" (јер је сваком америчком тиму потребан привлачан надимак), жене су довеле до победе координатора националне екипе Мартхе Каролии. Каролии је водио амерички тим још од 2001. године, а она се повлачи у оно што се чини најнеопходнијим врхом. Тим је изабрао "Финал Фиве" као надимак јер су Каролијев коначни олимпијски тим; то је значило да је поштује. Поред тога, на наредним олимпијским играма, гимнастичке екипе ће се састојати од четири члана, а не пет. Заиста, ови спортисти обиљежавају крај једне ере, јер у 2020. години ствари могу изгледати много другачије.

Билес је добио најбоље резултате трезора, греда и пода - разлику коју се нада да ће касније пренијети на појединачне догађаје у нади да ће зарадити више медаља. Могла је да освоји укупно пет, док би у Рију могла да дода већ исцрпну колекцију медаља Светског првенства (има 10).

Тренутно, САД су повезане са Кином на прво место са пет укупно зарадјених златних медаља. У разматрању свих нивоа медаља, САД је добро напредовала са 20 против Кине 13. Али ми смо на самом почетку такмичења у овом тренутку. Долазеће недеље ће сигурно понудити више изненађења и узнемиравања, дајући нова имена домаћинства како би научили о томе док навијамо за наше старе фаворите.